Nasz zespół

Projekt Sukcesja to zespół specjalistów tworzony przez współpracę Biur Księgowych Zebra oraz Bąkowski Kancelaria Radcowska.

 

LIDERZY PROJEKTU SUKCESJA

Księgowość

Dariusz Alabrudziński

Dariusz Alabrudziński

Darek jest wspólnikiem Zebra nadzorującym procesy rozwoju konsorcjum, integracji oraz wymiany wiedzy pomiędzy jego uczestnikami.

Jest nie tylko specjalistą w zakresie księgowości, ale też świetnym menadżerem, człowiekiem w pełni zaangażowanym w rozwój – własnej osobowości, firm, którymi zarządza, wreszcie Klientów i Współpracowników.

Od początku swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w strukturach rodzinnych firm, z czasem zakładając własną działalność gospodarczą – Zespół Specjalistycznych Biur Rachunkowych Alabrudzińscy.

Agnieszka Abramczyk

Agnieszka Abramczyk

Agnieszka jest wspólnikiem Zebra nadzorującym prace biur w rejonie Warszawy i okolic.
Swoje prawie 20 sto-letnie doświadczenie zdobyła na stanowiskach kierowniczych działów księgowych oraz we współpracy z biegłymi rewidentami oraz doradcami podatkowymi.
Od 11 lat zajmuje się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, a także posiada certyfikat Ministerstwa Finansów.
Ze względu na swoje szerokie doświadczenie związane z rachunkowością i zarządzaniem finansami oprócz prowadzenia własnych biur rachunkowych, była Dyrektorem Zarządzającym w klinice beauty & spa Nklinik na Warszawskim Wilanowie oraz Dyrektorem Finansowym w grupie spółek z branży opiekuńczej, outsourcingu pracowników oraz legalizacji pobytu.
Obecnie jej kluczowym obszarem zainteresowań są nowe rozwiązania i instrumenty podatkowe tj. Fundacje Rodzinne.

Doradztwo prawne

Igor Bąkowski

Igor Bąkowski

radca prawny

Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych i firm rodzinnych.
Od wielu lat obsługuje firmy rodzinne przy ich działalności, przekształceniach, planowaniu inwestycji, przejęć, zbycia przedsiębiorstw, sukcesji, zakładaniu fundacji rodzinnych i optymalizacji majątkowej i gospodarczej.
Posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa spółek i prawa gospodarczego, obsługi funduszy inwestycyjnych, private equity i venture capital, umów handlowych, finansowania, transakcji fuzji i przejęć spółek (M&A), podziałów spółek, przygotowania spółek do wejścia na giełdę.
Od wielu lat doradza przedsiębiorstwom w tworzeniu struktur korporacyjnych, negocjowaniu umów inwestycyjnych z inwestorami, badaniach due diligence i komercjalizacji produktów i rozwiązań.
Doradza także po stronie inwestorów inwestujących w przedsiębiorstwa w tym przy umowach inwestycyjnych i dostosowaniu struktur korporacyjnych i holdingowych, optymalizacji podatkowej, rozwoju portfela, wyjściach na nowe rynki.
Posiada także wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów działających w zakresie inwestycji nieruchomościowych przy obsłudze procesów inwestycyjnych i deweloperskich, analizach due-diligence, negocjowaniu umów najmu nieruchomości, kwestiach reprywatyzacyjnych.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wyróżnieniem. Absolwent Erasmus University w Rotterdamie, British Centre for English and European Legal Studies zorganizowane przez Cambridge University, a także Center for American Law Studies organizowane z University of Florida.
Przez szereg lat pracował w wiodących międzynarodowych i dużych polskich kancelariach.
Posługuje się biegle językiem angielskim i hiszpańskim, a na poziomie komunikacyjnym językiem francuskim i rosyjskim.

Patrycja Kurowska

Patrycja Kurowska

radca prawny

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych i firm rodzinnych.
Od szeregu lat obsługuje firmy rodzinne przy ich działalności, przekształceniach, planowaniu inwestycji, przejęć, zbycia przedsiębiorstw, sukcesji, zakładaniu fundacji rodzinnych i optymalizacji majątkowej i gospodarczej.
Doradza polskim i międzynarodowym klientom na wszelkich etapach transakcji fuzji i przejęć typu asset deal, share deal oraz joint venture, w tym uczestniczy w badaniach due diligence oraz wspiera klientów przy negocjacjach dokumentów transakcyjnych takich jak umowy: SPA, SHA, inwestycyjne, umowy nabycia aktywów, w tym przedsiębiorstw i ich zorganizowanych części, nieruchomości, farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych.
Jej doradztwo transakcyjne obejmuje m. in. podmioty z branży przemysłowej i technologicznej, w tym w zakresie przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego czy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, jak również z branży spożywczej, deweloperskiej, budowlanej czy energetycznej.
Uczestniczyła w wielu transakcjach M&A z powodzeniem prowadząc negocjacje tak po stronie sprzedającego jak i nabywcy.
Posiada również doświadczenie w prowadzeniu procesów transformacyjnych, które obejmują połączenia, podziały oraz przekształcenia spółek prawa handlowego.
W swojej pracy zajmuje się również bieżącą obsługą korporacyjną czy sporządzaniem i analizą umów gospodarczych, starając się wypracować jak najkorzystniejsze z pespektywy biznesowej i korporacyjnej rozwiązania.
Prowadzi postępowania cywilne i arbitrażowe, reprezentując klientów Kancelarii przed sądami.
Zanim dołączyła do zespołu Kancelarii zdobywała doświadczenie w warszawskich kancelariach prawnych.
Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach studiów ukończyła certyfikowany program „Business Law” organizowany przez uczelnię, którego celem było pogłębienie wiedzy z zakresu prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. W trakcie studiów jako wolontariuszka udzielała porad prawnych w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej WPiA UKSW w Warszawie, a także w Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Stypendystka programu Erasmus+ na Wydziale Prawa w Università degli Studi di Cassino e del Lazio Meridionale we Włoszech.
Włada językiem angielskim oraz włoskim.